OKO odc.8: Jestem Ojcem

Podobieństwo jest w życiu bardzo ważne! Ułatwia start i nobilituje! Często możemy usłyszeć historie sobowtórów znanych z pierwszych stron gazet celebrytów. To podobieństwo sprawia, że napotkane przez nich osoby proszą o autograf, chcą zrobić zdjęcie w sklepie, zapraszają do swojego świata obsypując komplementami!

Psychologia stwierdza, że niezwykle ważne jest podobieństwo ojców do swoich dzieci. Jeśli go nie widać ojcowie zaczynają wątpić, czy to dziecko jest na pewno ich, co w konsekwencji może prowadzić do zachwiania tożsamości mężczyzny – ojca, który zaczyna wątpić w swoją męskość, sens życia, zdolność do posiadania dzieci, etc. Badania psychologów idą jeszcze dalej sugerując, że jedną z przyczyn pedofili jest nic innego jak brak wspólnych fizycznych cech.

W dzisiejszym odcinku pragniemy zwrócić uwagę na podobieństwo, które nosimy w sobie. Chodzi oczywiście o podobieństwo do naszego Taty. Jest ono tak bliskie nam, że kiedy się rodzimy stajemy się Ojcami, bez względu na płeć, jesteśmy uzdolnieni do stawania takimi jak On! Przyjęcie tego podobieństwa, akceptacja duchowego pochodzenia to droga do wolności i uzdrowienia! Miłego oglądania!

Dodaj komentarz