Odcinek 5 Wystarczy miłość

Zawsze podziwiałem swoich kolegów na studiach, którzy przed egzaminem otworzyli wieczorem skrypt i na drugi dzień po jednej lekturze otrzymali wyśmienitą ocenę. Trochę im tego zazdrościłem. Ja siedzę tyle czasu, wielokrotnie nic nie rozumiem, a oni …. chodzący geniusze! Tak bywa! Nie oznacza to jednak, że droga geniusza jest bezproblemowa.
Akrit Jaswal to człowiek, który zasłynął jako najmłodszy chirurg na świecie. Zaczął mówić
w wieku 10 miesięcy, a w wieku kilku lat czytał już Szekspira i podręczniki do medycyny. Swoją pierwszą operację przeprowadził w wieku 7 lat, a konkretnie zoperował rękę dziewczynki poszkodowanej podczas pożaru. Dziś jak sam mówi chce odkryć lek na różnego rodzaju złośliwe nowotwory, by jeszcze bardziej pomóc ludziom chorym.
Aleksandra Nechia to Amerykanka rumuńskiego pochodzenia, która zaczęła malować w wieku dwóch lat. Nie byłoby w tym nic dziwnego poza faktem, że jej niezwykłe barwne kompozycje zostały dostrzeżone i wystawione w bibliotece publicznej w Los Angeles. Poznała najbardziej wpływowych ludzi świata (m.in. Billa Clintona, japońską rodzinę cesarską). Rodzice artystki zrezygnowali ze swojej pracy na rzecz zarządzania karierą córki. W mediach nadano jej przydomek małego Picassa.
Są ludzie obdarzeni czymś co ich wyróżnia od innych. Piszę ten wstęp by wskazać na kolejną cechę Ojca – Stwórcy. Nasz Ojciec w swoim stworzeniu jest Geniuszem! Stwarza z miłości
i mądrości, utrzymuje określony ład i harmonię, podtrzymuje wszystko w istnieniu.
Chciej dzisiaj dziękować naszemu Tacie, że właśnie jest taki i pomódl się słowami Wilhelma z Saint-Thierry: ,,A jednak, Panie, mam zupełną pewność, dzięki Twojej łasce, że jest we mnie: w całym moim sercu i w całej mojej duszy, pragnienie pragnienia Ciebie i miłość miłowania Ciebie’’.
Życzymy miłego oglądania i odkrywania tej pewności…

Dodaj komentarz