Nikt cię nie lubi? Nic nie potrafisz? Jesteś tego pewien?

Każdy z nas wychowuje się w określonej rodzinie, w której poznajemy różne zasady, tworzące w przyszłości nasze wyobrażenie o sobie i świecie nas otaczającym.

Również wydarzenia, jakie przeżywamy w dzieciństwie determinują nasz sposób myślenia o nas i ludziach żyjących obok.

Jeśli słyszałeś często od osób wychowujących cię, że musisz uważać na to co robisz, bo stanie ci się coś złego, może to spowodować w życiu dorosłym obawy przed wszystkimi wyzwaniami. Możesz mieć wrażenie, że z niczym sobie nie poradzisz, że jesteś beznadziejny, a problemy przerastają twoje możliwości.

Często tych negatywnych przekonań nie uświadamiamy sobie, aż do chwili kiedy dotyka nas trudne doświadczenie. Staje się ono w naszym życiu momentem otwarcia „puszki Pandory” z negatywnymi myślami o sobie.

Czy możesz coś z tym zrobić?

Zadaj sobie pytanie: na ile to co pomyślałeś o sobie jest prawdą? Czy na pewno jestem do niczego? Czy faktycznie nie ode mnie zależy moja przyszłość?  Czy mogę mieć pewność, że spotka mnie coś złego? Może jednak mam wpływ na to co dzieje się w moim życiu?

Jeśli spróbujesz odpowiedzieć na te pytania, zobaczysz siebie nie tylko w czarnych barwach. Dostrzeżesz możliwości działania, pozwalające pokonać  trudności, a nawet osiągnąć sukces. Wszystko zależy od ciebie i tego jak o sobie myślisz. Daj sobie szansę.

Dodaj komentarz